چرا باید از وب سایت ها یا فروشگاه ریسپانسیو استفاده نماییم ؟

طراحی وب سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا

گروه آلفا در حدود 6 سال است که سایت ها و فروشگاه های خود را در صورت درخواست کارفرما به صورت ریسپانسیو یا واکنش گرا طراحی می نماید و در صورت نیاز به طراحی سایت ریسپانسیو و یا ریسپانسیو سازی وب سایت فعلی خود می توانید با کارشناسان واحد فنی تماس حاصل فرمایید تا با استانداردهای روز جهان در زمینه طراحی و برنامه نویسی و استانداردهای روز موتورهای جستجو وب سایت یا فروشگاهی ریسپانسیو را در اختیار شما قرار دهیم.

طراحی و برنامه نویسی وب سایت یا فروشگاه اینترنتی ریسپانسیو یا واکنش گرا و سازگار با موبایل و دیگر دستگاه ها به نوعی از طراحی وب سایت گفته می شود که وبسایت خود را با انواع دستگاه ها شامل کامپیوتر، لپ تاپ، تبلت، موبایل و سایزهای مختلف انواع مرورگرها و سیستم عامل ها سازگار می سازند و کاربر می تواند به راحتی سایت یا فروشگاه را در هر وسیله ای رویت نماید. ابزارهای وبگردی یا مرور صفحات در وب نظیر کامپیوترها، لپ تاپ ها، موبایل ها، تبلیت ها و .. سایزهای مختلفی دارند که ممکن است کاربر با یکی از این ابزارها وارد وب سایت یا فروشگاه گردد و بهتر است وب سایت سازگاری لازم جهت نمایش در ابزار مورد نظر را داشته باشد. سایت های معمولی در ابزارهای کامپیوتری نظیر کامپیوتر و لپ تاپ اکثرا به درستی نمایش داده می شوند اما برای نمایش مناسب در ابزارهای موبایلی نظیر موبایل و تبلت می بایست بهینه سازی و کد نویسی گردند و طراح و برنامه نویس وب سایت می بایست با روش های ریسپانسیو سازی یا بوت استرپ سایت را سازگار با ابزارهای موبایلی نماید. سه روش برای سازگاری سازی وب سایت با فروشگاه در موبایل وجود دارد که یکی از روش ها و بهترین آنها طراحی وب سایت ریسپانسیو می باشد که معمولا با اضافه نمودن کدهای جدید و به روزشده HTML و  CSS انجام می گردد و روش دیگر ایجاد قالب جداگانه و مجزا برای موبایل شامل نسخه های Android  و IOS می باشد که در این روش آدرس سایت کامپیوتر و موبایلی یکی اما با کدهای متفاوت می باشد و روش سوم نیز طراحی جداگانه سایت برای موبایل می باشد و عملا آدرس سایت موبایلی با سایت اصلی متفاوت خواهد بود. امروزه با توجه به افزایش استفاده کنندگان از موبایل و تبلت که طبق آمار درصد آنها به بالای 70 درصد نیز رسیده برای گردش در وب و جستجو، نسخه موبایلی برای وبسایت به امری ضروری و اجتناب ناپذیر تبدیل شده و ساخت سایت ریسپانسیو مزیت های بسیاری برای شما و بازدید از سایت یا فروشگاه شما خواهد داشت که در بخش زیر به برخی از مهمترین این مزیت ها خواهیم پرداخت.
 

دلایل مهمی که باید از وب سایت ها یا فروشگاه های ریسپانسیو یا واکنش گرا استفاده نماییم :

توصیه شده توسط گوگل :
امروزه با توجه به میزان بالای جستجوکنندگان اینترنتی علی الخصوص موبایلی برای جستجوی وب سایت ها، گوگل به کلیه صاحبان وب سایت ها توصیه می نماید وب سایت خود را به صورت ریسپانسیو طراحی نمایند و سازگاری نمایش وب سایت در موبایل و تبلت را بررسی نمایند. برای طراحی نسخه موبایلی وب سایت سه روش وجود دارد که اولی طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا، دومی طراحی قالب جداگانه با موبایل و سومی طراحی سایت سازگار با موبایل در آدرس جداگانه می باشد که تاکید بیشتر گوگل به مدیران سایت ها و فروشگاه های اینترنتی طراحی سایت ریسپانسیو که از جمله بهترین روش سازگاری سازی وب سایت با موبایل می باشد.

 

 Bounce Rate درصد ترک صفحات :
Bounce Rate  یا درصد ترک صفحات به میزان درصدی از بازدید کنندگان وب سایت گفته می شود که پس از ورود به وب سایت از آن خارج می شوند که هر چه این درصد کمتر باشد به معنای آن است که وب سایت بهتر عمل می نماید. وجود نسخه موبایلی وب سایت باعث کاهش Bounce Rate وب سایت یا فروشگاه می گردد زیرا کاربران موبایلی و تبلتی که آمار بالایی نیز دارند پس از ورود به وب سایت به راحتی می توانند به گردش خود در سایت ادامه دهند و سایت را مطالعه نمایند حال آنکه در صورتی که وب سایت نسخه موبایلی نداشته باشد و نیاز باشد کاربر بزرگنمایی و اسکرول یا پیمایش افقی انجام دهد تا مطالب وب سایت یا محصولات فروشگاه را رویت نماید ممکن است سریعا از سایت خارج گردد زیرا که به راحتی نمی تواند به مطالب و خدمات و محصولات دسترسی داشته باشد که همین مورد باعث افزایش Bounce Rate وب سایت می گردد. امروزه Bounce Rate جزو مهترین فاکتورهای موتورهای جستجو علی الخصوص گوگل است و هر چه وب سایت Bounce Rate کمتری داشته باشد رتبه بهتری در موتورهای جستجو خواهد داشت در نتیجه می بایست برای رونق کسب و کار وب سایت و فروشگاه آنلاین خود در محیط اینترنت Bounce Rate خود را پایین نگاه داشت و طراحی نسخه ریسپانسیو وب سایت یکی از بهترین راه های کاهش این موضوع مهم می باشد.

 

انعطاف پذیری بالای وب سایت یا فروشگاه آنلاین :
وب سایت ریسپانسیو خود را در کلیه سایز های مختلف صفحه مرورگر و سیستم عامل ها و دستگاه ها سازگار می نماید و در حقیقت کلیه رزولوشن ها یا وضوح صفحه را پشتیبانی می نماید. محتوا و تصاویر با توجه به سایز صفحه سازگار می گردند و کاربر می تواند به راحتی و بدون نیاز به بزرگنمایی و اسکرول افقی صفحه وب سایت را مطالعه نماید.

 

قیمت طراحی سایت ریسپانسیو

تجربه بهتر کاربر از وب سایت یا فروشگاه اینترنتی یا پورتال :
همه صاحبان و مدیران سایتها و فروشگاه های اینترنتی در تلاش برای ایجاد حس و تجربه بهتر کاربران خود از آن هستند و ساخت سایت ریسپانسیو باعث ایجاد حس بهتر در کاربران می گردد زیر کاربران پس از ورود به وب سایت جدا از آنکه با چه وسیله ای وارد وب سایت شوند این حس به ایشان منتقل می گردد و متوجه می شوند این وب سایت برای ایجاد حس بهتر در کاربران خود جهت بازید و خرید خدمات و محصولات برنامه ریزی نموده است و کاربر تجربه بهتری از وب سایت خواهد داشت. زمانی که شما وب سایت خود را ریسپانسیو می سازید وب سایت شما به بهترین نحو به کاربر شما ارائه می گردد و در نتیجه احساس رضایتمندی بیشتری در کاربران و اعضای وب سایت شما ایجاد می گردد.

 

بسیار آسان برای مدیریت و بروزرسانی :
دو روش دیگر برای سازگار سازی وب سایت در موبایل و تبلت وجود دارد که یکی ایجاد قالب جداگانه برای نسخه موبایلی و دیگری ایجاد وب سایت کاملا جداگانه با آدرس جداگانه برای تلفن همراه و تبلت می باشد که در هر دو حالت در صورتی که شما قصد تغییرات و بروزرسانی در صفحات و محصولات سایت یا فروشگاه خود را داشته باشید در دو حالت دیگر لازم است تغییرات خود را در سایت های موبایلی خود نیز به صورت جداگانه انجام دهید حال آنکه در طراحی وب سایت ریسپانسیو کافی است تغییرات خود را فقط بر روی یک قالب و یک وب سایت انجام دهید که همین موضوع مدیریت سایت های ریسپانسیو را بسیار ساده تر و سریعتر می سازد.

 

افزایش نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری Conversion Rates :
نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری یا Conversion Rates به درصد خرید و یا سفارشات کالاها یا خدمات از سایت و فروشگاه شما گفته می شود که هر چه این عدد بیشتر باشد به این معنا می باشد که وب سایت فروش بیشتری داشته است و به موتور جستجو نشان می دهد که محصولات و خدمات شما توانسته مشتریان را راضی به خرید نماید. کلیه صاحبان سایت ها در تلاش هستند تا این عدد را افزایش دهند. ریسپانسیو بودن وب سایت باعث می گردد تا نیاز نباشد کاربران وب سایت شما برای خرید و سفارش کالا حتما از کامپیوتر و تبلت استفاده نمایند و بتوانند به راحتی با استفاده از موبایل و تبلت خرید یا سفارش خود را انجام دهند. همین مورد باعث افزایش بازدید، فروش و درآمد و در نتیجه افزایش میزان نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری خواهد شد.

 

امکان تبلیغات تخصصی در مکان های ویژه موبایل و تبلت :
پیام رسان ها و نرم افزارها، شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، وایبر، لاین، واتس آپ، اینستاگرام و... وجود دارند که بیشتر توسط کاربران موبایلی مورد استفاده قرار می گیرند و در صورتی که وب سایت یا فروشگاه شما به صورت ریسپانسیو طراحی شده باشد می توانید در این مکان ها نیز تبلیغات قابل توجهی انجام دهید و با کلیک بر روی تبلیغات شما کاربران در همان موبایل وارد وب سایت شما می گردند که نمایش مناسبی در موبایل دارد و در حقیقت ریسپانسیو بودن وب سایت به شما فرصت های بیشتری برای تبلیغات و فروش می دهد.

 

قیمت مناسب طراحی و برنامه نویسی وب سایت و فروشگاه آنلاین :
طراحی وبسایت به صورت ریسپانسیو قیمت بسیار مناسب تری از جهت راه اندازی و همچنین هزینه های نگهداری برای سازگاری در موبایل نسبت به دو روش دیگر طراحی نسخه موبایلی وب سایت دارد زیرا که تمامی کاری که از بابت ریسپانسیو سازی انجام می گردد معمولا از طریق اضافه نمودن کدهای HTML و CSS در وب سایت انجام می گردد حال آنکه در دو روش دیگر عملا شما یک قالب و یا سایت دیگر برای پیاده سازی و نگهداری دارید که هزینه وب سایت و فروشگاه شما را دو چندان می نماید و مدیریت و بروزرسانی آن را نیز بسیار مشکل تر و پر هزینه تر می کند.

 

جلوگیری از محتوای تکراری :
در طراحی ریسپانسیو آدرس صفحات وب سایت در موبایل و کامپیوتر یکسان و یک جور می باشد و سایت دچار مشکل محتوای تکراری نخواهد گردید حال آنکه در صورتی نسخه جدا گانه با آدرس متفاوت برای نسخه موبایلی خود ایجاد نمایید ممکن است وب سایت شما دچار مشکل محتوای تکراری گردد.
برای آنکه بدانید وب سایت شما قابلیت و نسخه موبایلی دارد و یا خیر می توانید از نرم افزار Mobile-Friendly Test گوگل استفاده نمایید و گوگل کلیه تست های لازم نسخه موبایلی وب سایت شما را به شما اعلام می نماید. گروه آلفا در حدود 6 سال است که سایت ها و فروشگاه های خود را در صورت درخواست کارفرما به صورت ریسپانسیو یا واکنش گرا طراحی می نماید و در صورت نیاز به طراحی سایت ریسپانسیو و یا ریسپانسیو سازی وب سایت فعلی خود می توانید با کارشناسان واحد فنی تماس حاصل فرمایید.

 

با تشکر از حسن توجه و صبوری شما
 

Design by AlphaGroup